Dotacje z PUP

Dotacje z Urzędu pracy możemy przeznaczyć na zakup wyposażenia lokalu – meble, komputery i inny sprzęt niezbędny do pracy. Pieniądze otrzymamy zaraz po podpisaniu umowy, jeśli oczywiście nasz wniosek zostanie zaakceptowany. Możemy je wydać na opisane we wniosku rzeczy w terminie określonym przez Urząd pracy, a wszystkie wydatki muszą być przez nas udokumentowane.
Urząd pracy w ciągu roku przeprowadzi kontrolę w miejscu prowadzenia działalności, dlatego też sprzęt, który kupimy przez ten rok musi być u nas – nie możemy go sprzedać. Po roku jednak, jeśli nie będziemy zalegać z urzędowymi opłatami (podatki, ZUS) sprzęt stanie się naszą własnością i możemy nawet zlikwidować działalność gospodarczą.
Jeśli jednak przestaniemy z jakichkolwiek względów prowadzić działalność przed upływem 12 miesięcy, dotację będziemy musieli zwrócić z odsetkami liczonymi od dnia oddania do dyspozycji środków. Biorąc pod uwagę, że obecnie istnieje możliwość płacenia niższych składek ZUS, w granicach 200-300 zł, 17000 zł które otrzymamy, nawet, jeśli działalność okaże się niewypałem, warte jest ponoszenia tego wydatku. 300zł x 12 miesięcy to 3600zł – 13400 zostanie w naszej kieszeni. Nawet biorąc pod uwagę spadek wartości zakupionego sprzętu i inne opłaty, jeśli poprowadzimy nawet niedochodową działalność przez rok to i tak wyjdziemy na swoje.

Reklamy

1 komentarz »

  1. ogloszeniarzeszow said

    Pozdrawiam

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: